Strona główna » Dioptromierze
Kontakt
 • Optomania Karol Skonieczny
  Wrocław 54-317
  ul. Majakowskiego 30 lok 2
  karol@optomania.pl
  NIP: 8991674323

 • E-mail:info@optomania.pl
 • Telefon500 43 42 40
  71 370-79-16
 • Godziny działania sklepuPon - Pt 9.00 - 16.00

Dioptromierze

Dioptromierz (frontofokometr)  jest urządzeniem stanowiącym podstawowe wyposażenie pracowni optycznej. Jego podstawowa funkcja to mierzenie mocy czołowej soczewki okularowej. Dzięki temu możliwe jest wyznaczenie środków optycznych soczewki  okularowej i poprawne jej wycentrowanie w okularach klienta.  Nowoczesne dioptromierze wykorzystują technologię - sensor Hartmanna (wielopunktowy pomiar mocy soczewki).  Pomiarów można dokonać zarówno na soczewce jednoogniskowej jak i progresywnej.  Dioptromierz elektroniczny ma także możliwość zmierzenia efektu pryzmatycznego w soczewce oraz przepuszczalność soczewki na promieniowanie UV. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta a  dodatkową i przydatną funkcją jest możliwość wydrukowania wykonanych pomiarów.

 Wykorzystanie dioptromierza jest bardzo szerokie.  Poza pracownią optyczną, dioptromierz służy do zmierzenia mocy okularów używanych przez pacjenta. Umożliwia to sprawdzenie zgodności  ich wykonania z receptą, zarówno poprzez  oznaczenie mocy zamontowanych soczewek, osi cylindra jak i rozstawu źrenic.  Dane z dioptromierza mogą być także wykorzystane podczas badania refrakcji  w gabinecie okulistycznym.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Dioptromierz cyfrowy SML-VS

5 800,00 zł brutto4 715,45 zł netto
dodaj do porównania
dodaj do schowka
Dioptromierz cyfrowy SLM-900

Dioptromierz cyfrowy SLM-900

6 100,00 zł brutto4 959,35 zł netto
dodaj do porównania
dodaj do schowka

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu