Strona główna » Autorefraktometry z keratometrią
Kontakt
 • Optomania Karol Skonieczny
  Wrocław 54-317
  ul. Majakowskiego 30 lok 2
  karol@optomania.pl
  NIP: 8991674323

 • E-mail:info@optomania.pl
 • Telefon500 43 42 40
  71 370-79-16
 • Godziny działania sklepuPon - Pt 9.00 - 16.00

Autorefraktometry z keratometrią

Autorefraktometr, potocznie znany jako urządzenie do komputerowego badania wzroku, stanowi obecnie podstawowe wyposażenie każdego nowoczesnego gabinetu okulistycznego i optometrycznego. Oferowane przez nas autokeratorefraktometry, pozwalają na uzyskanie bardzo dokładnych wyników, co przekłada się bezpośrednio na praktyczne ich zastosowanie w gabinetach. Wykorzystanie tych nowoczesnych urządzeń, znacząco przyspiesza badanie refrakcji i pomaga w dobraniu prawidłowej korekcji wzroku.

Autorefraktometr to urządzenie służące do przeprowadzenia obiektywnego badania refrakcji, poprzez wyemitowanie do oka wiązki promieniowania podczerwonego i analizy wiązki refleksów odbitych od dna oka. Cały proces jest dokładnie analizowany, przez wbudowany w urządzenie procesor, który na podstawie uzyskanych refleksów generuje dane pokazujące określoną wadę refrakcji u pacjenta. Pomiar refrakcji obejmuje trzy wielkości: moc sfery, moc cylindra i jego oś. Dodatkowa funkcja keratometrii pozwala uzyskać pomiar promienia krzywizny rogówki i jej mocy. Na dokładność określenia mocy sferycznej wpływa przede wszystkim akomodacja. U dzieci wymagane jest zastosowanie porażenie akomodacji. U dorosłych zastosowana w urządzeniu optyka podukładu sterującego fiksacją badanego oka, ma za zadanie rozluźnić akomodację.

Badanie autorefraktometrem jest dla pacjenta całkowicie bezbolesne. Obsługa atorefratometru nie wymaga wiedzy specjalistycznej. Po ustawieniu głowy badanego na odpowiedniej podpórce następuje justowanie. Badany widzi punkt świetlny, który utrzymuje fiksacje do dali. Naciskając przycisk dokonujemy pomiaru a następnie wydruku uzyskanego wyniku.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Autorefracto-keratometr ARK7800B

18 000,00 zł brutto16 666,67 zł netto
dodaj do porównania
dodaj do schowka
Autorefracto-keratometr ARK7600

Autorefracto-keratometr ARK7600

11 900,00 zł brutto11 018,52 zł netto
dodaj do porównania
dodaj do schowka

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu